IZO-TECH
elementy izolacyjne dla energetyki

Prototypowe odlewy żywiczne

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY PRZY BUDOWIE NOWYCH URZĄDZEŃ.

OOprócz szerokiej gamy wyrobów odlewniczych i szkłoepoksydowych, jako wysoko wyspecjalizowany w odlewnictwie Zakład Wytwórczy Elementów Izolacyjnych Dla Energetyki IZO-TECH, chcemy zaoferować firmom usługi w zakresie wykonawstwa modeli i form odlewniczych do krótkich serii prototypowych, pojedynczych modeli, jak również dużych partii odlewów i profili szkłoepoksydowych.

Formy odlewnicze do prototypów elementów izolacyjnych wykonywane są specjalną, wysoce ekonomiczną metodą, pozwalającą ograniczyć koszty wykonania oprzyrządowania elementów izolacyjnych urządzenia w fazie prób do około 20% w porównaniu z metodą tradycyjną (forma stalowa), a także wykorzystać w dalszej fazie produkcji seryjnej do wykonania kilku tysięcy odlewów. Nasze możliwości wytwórcze są niemal nieograniczone. Możemy stworzyć różnorodne odlewy żywiczne począwszy od małych izolatorów wsporczych, do dużych osłon rozłączników lub przekładników. W celu zapoznania się z możliwościami naszej firmy prosimy o obejrzenie prezentacji części naszej produkcji.

 

<izolator przepustowy izolator przepustowy
Izolator przepustowy [3x(2xD100)]

Warto wiedzieć, że zastosowane przez nas surowce, wykorzystywane na odlewy żywiczne, to przede wszystkim produkty poliuretanowe charakteryzujące się szczególnie istotnymi, a przy tym unikalnymi właściwościami. Dzięki zastosowanemu produktowi, stworzone przez nas odlewy żywiczne są początkowo miękkie i elastyczne, a tym samym łatwe do obróbki. Niedługo później składniki wiążą się, dzięki czemu odlew staje się trały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury oraz na szkodliwe działanie substancji chemicznych, w tym wielu substancji żrących. Dzięki temu otrzymujemy wysokiej jakości gotowy produkt. Co ciekawe, zastosowane przy produkcji produkty poliuretanowe można farbować z pomocą specjalnych barwników, co poprawia estetykę wykonanych odlewów. Do wykonania prototypowych odlewów żywicznych używamy również żywic epoksydowych, które po utwardzeniu są nietopliwe, nierozpuszczalne, odporne na większość substancji chemicznych, a do tego bardzo przyczepne do materiałów takich jak meta, szkło czy drewno. W odlewnictwie wykorzystujemy także żywice elektroizolacyjne, które mają doskonałe właściwością mechaniczne oraz elektryczne. Duża różnorodność surowców, z których można wykonać odlewy żywiczne sprawia, że możemy dostosować je do konkretnych potrzeb. Dzięki temu, wykonane przez nas odlewy żywiczne, będą miały oczekiwane właściwości.

Szczególne właściwości stosowanych przez nas żywic sprawiają, że znajdują one szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym do tworzenia odlewów na masową skalę. Wieloletnie doświadczenie, jakie zdobyliśmy w ramach naszej działalności, pozwala nam realizować nawet nietypowe zlecenia, tworząc produkty z myślą o indywidualnych potrzebach klientów. Dlatego, jako Zakład Wytwórczy Elementów Izolacyjnych Dla Energetyki IZO-TECH, zapraszamy do współpracy pod hasłem MINIMUM CZASU MAXIMUM SATYSFAKCJI OD PROJEKTU DO ODBIORU.

Zachęcamy do kontaktu i przedstawienia nam swoich oczekiwań. Z pewnością uda nam się przedstawić atrakcyjną ofertę i nawiązać satysfakcjonującą współpracę, jak z naszymi obecnymi klientami, z którymi współdziałamy od wielu lat.

 

płyta przepustowa płyta przepustowa
Płyta przepustowa. Dane techniczne: 735/275

 

odlewy żywiczne obudowa transformatorowa odlewy żywiczne obudowa transformatorowa
Obudowa transformatora. Dane techniczne: Wysokość - 850

 

 Prezentacja produktów firmy IZO-TECH

Ściągnij prezentacje o naszych produktach (format MS PowerPoint).